Jak usunąć plamy po dezodorancie

plama po dezodorancie

Często wystarczy chwila nieuwagi, a dezodorant zamiast na skórze pojawia się na koszulce lub sukience. Plamy są doskonale widoczne, a my poważnie obawiamy się ryzyka, że utrzymają się w tym miejscu przez długi czas. Na szczęście, ich usunięcie nie jest niemożliwe. Co przy tym warte podkreślenia, bardzo często to właśnie tak zwane domowe sposoby są nas w stanie przybliżyć do realizacji tego celu.

Plamy po dezodorancie – to warto wiedzieć

Bez względu na to, na jakim ubraniu zaobserwujemy białe, nieestetyczne smugi, pamiętajmy o tym, że upływający czas nie będzie naszym sojusznikiem podczas prób ich usuwania. Im szybciej podejmiemy więc pierwsze środki zaradcze, tym lepiej. Owszem, istnieją także sposoby na usunięcie starszych plam, mamy jednak do czynienia z zadaniem, które nie tylko jest znacznie trudniejsze, ale również potrafi wpływać niekorzystnie na materiał. Najlepszym sposobem na przeciwdziałanie trudnym do usunięcia plamom jest sięgnięcie po kosmetyk o naturalnym składzie. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, warto zainteresować się kilkoma tak zwanymi „domowymi sposobami”, które mogą pomóc zapomnieć o plamach.

Przegląd domowych metod usuwania plam po dezodorancie

Istnieje przynajmniej kilka skutecznych sposobów na plamy po dezodorancie. Jednym z najpopularniejszych jest ten, który zakłada wykorzystanie w tym celu soli. O tym, że sprawdza się ona znakomicie nie tylko podczas gotowania, ale także podczas sprzątania, wie dziś chyba każdy. Nie każdy ma jednak świadomość tego, że trudno o lepszy środek wybarwiający dostępny bez względu na porę dnia lub nocy. Soł jest nie tylko skuteczna, ale także łagodna dla tkaniny, dzięki czemu można ją wykorzystywać nawet w przypadku plamy po dezodorancie na jedwabnej koszuli. W momencie zaobserwowania zabrudzenia należy nałożyć na nie pastę z soli oraz niewielkiej ilości wody, potem zaś wetrzeć pastę w zabrudzenie. Następnie warto pozostawić tkaninę na kilka godzin i po tym czasie oczyścić ją z pozostałości masy solnej.

Także ocet należy do tych środków czystości, które sprawdzają się bez względu na okoliczności. Ma właściwości odkażające i doskonale radzi sobie z wieloma plamami. Ubranie zabrudzone dezodorantem warto więc namoczyć w roztworze, na który składa się ciepła woda z dodatkiem kilku łyżek octu. Także w tym przypadku, tkanina powinna przeleżeć w nim przynajmniej kilka godzin. Po upływie tego czasu można umieścić ją w pralce. Właściwości zbliżone do tych charakterystycznych dla octu ma także sok z cytryny. Ten można zresztą stosować również bez udziału wody.

About author

Author
Redakcja