Zamienniki do drukarek jako efektywna forma oszczędzania

na drukarce

Do zamienników do drukarek nikt dzisiaj nie musi przekonywać. Jest to bardzo szybki sposób na oszczędzenie sporej kwoty pieniędzy i można powiedzieć bezinwazyjny, albowiem praktycznie nic nie tracimy. Współczesne zamienniki są na tyle dobre, że praktycznie typowy laik nie odróżni zamiennika od oryginału. Czym jeszcze zamienniki mogą Cię zaskoczyć – pozytywnie oczywiście!

Wykorzystanie zamienników w firmie jest dzisiaj tym, czego oczekują przedsiębiorcy, nie dziwi więc rosnąca popularność alternatywnych wkładów do drukarek. Oryginalne tusze i tonery w czasach pandemii poszły bardzo w górę, koszty funkcjonowania firm wzrosły, koszty życia wzrosły, wszystko to doprowadziło do tego, że firmy i użytkownicy indywidualni poszukują alternatyw dla drogich produktów.

Zamienniki do drukarek na rynku są od dawna, tylko użytkownicy ignorowali je, głównie za sprawą złej prasy. Zamienniki uważano za zło, które może uszkodzić drukarkę. Oczywiście plotki były rozpowszechniane przez producentów urządzeń, którzy chcieli zniechęcić do zakupu dużo tańszych alternatywnych wkładów. Czy jednak jest się czego bać stosując zamienniki do drukarek?

drukarka xerox

Trochę w tym prawdy kiedyś było, ponieważ na rynku znajdowało się więcej sprzedawców, którzy nie dbali o jakość produktów, do produkcji wykorzystywano niskiej jakości surowce, co prowadziło do konsekwencji. W ciągu kilkunastu lat od tych wydarzeń rynek mocno się zmienił, weryfikując producentów, którzy dostarczali na rynek niskiej jakości produkty. Dzisiaj już praktycznie każdy liczący się producent musi zadbać o jakość, produkty zamienne do drukarek coraz częściej spełniają bardzo rygorystyczne normy ISO – międzynarodowe wytyczne w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Zamienniki posiadają certyfikaty potwierdzające, że nie są one tworem pierwszym lepszym, tylko solidnym i zweryfikowanym produktem. Trzeba też uwzględnić tutaj gwarancję, część producentów jest tak święcie przekonana o niezawodności swoich zamienników, że udzielają użytkownikom dożywotniej gwarancji.

Co oznacza gwarancja producenta zamienników?

Gwarancja pochodząca z zamienników do drukarek jest udzielana przez producentów najczęściej na okres 12 miesięcy, ale możemy spotkać się także z okresami 3-miesięcznymi, 6-miesięcznymi. Niektórzy producenci tacy jak TelForceOne udziela gwarancji nawet na 24-miesiące, a marka Asarto na tusze i tonery daje gwarancję dożywotnią, co oczywiście trzeba traktować pozytywnie, ale też mieć do tego dystans, albowiem takie slogany mają swoją otoczkę marketingową. Miło oczywiście, że producenci biorą na siebie kwestie gwarancyjne. W przypadku uszkodzenia urządzenia przez zamiennik, producent zamienników może przejąć obowiązek naprawy, jeżeli w toku oględzin zostanie stwierdzone, że uszkodzenie powstało w wyniku użycia zamiennika. Producenci teraz bardzo dbają o kwestie jakości swych produktów i sytuacje podbramkowe występują rzadko i najczęściej spowodowane są również nieprawidłowym eksploatowaniem urządzenia.

Trzeba pamiętać, że szczególnie urządzenia atramentowe nie znoszą długich przestojów i najczęściej w ich przypadku dochodzi do problemów. Urządzenia laserowe są bardziej odporne na nieodpowiednie warunki drukowania i długie przestoje, nie oznacza to jednak, że tych urządzeń nie należy szanować. Jeżeli zadbasz o każde urządzenie, będziesz przestrzegać dobrych praktyk i optymalnych rozwiązań, będziesz cieszył się bezawaryjną pracą przez długie lata.

Jak kupować zamienniki, aby zwiększyć bezpieczeństwo drukowania?

Przede wszystkim, jeśli decydujemy się na zakup zamienników do drukarek róbmy to z głową, dobrze jest dokonywać zakupu w sprawdzonym sklepie z zamiennikami do drukarek, który prowadzi działalność od wielu lat i posiada udokumentowane doświadczenie w branży. Opinie klientów nie są aż tak istotne, jak fakt, czy obsługa sklepu internetowego będzie mogła nam pomóc, zarówno na etapie początkowym, czyli wyborze optymalnego zamiennika do naszych drukarek, jak również posprzedażowym. W przypadku mało znanych sprzedawców lub takich, których dane są niekompletne lub nawet w ogóle ich nie ma, trzeba bacznie uważać, aby nie naciąć się na bubel. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy przed przystąpieniem do zakupów.

homeoffice

Zamiennik zamiennikowi nierówny

Trzeba też jasno powiedzieć, że na rynku nawet markowe zamienniki dostępne są w różnych wariantach. Jedne z nich przeznaczone są dla klientów mniej wymagających, którzy oczekują taniego i niezawodnego produktu do codziennego drukowania tekstów i innych mało wymagających dokumentów. Inni użytkownicy będą potrzebować dużo większej jakości, co za tym idzie wybiorą markowe zamienniki, ale z górnej półki. Zamienniki klasy premium cały czas kosztują dużo mniej od oryginałów, ale swą wydajnością przewyższają je, a jakość jest bardzo podobna lub nawet taka sama, w zależności od konkretnej marki którą wybierzemy. Pamiętaj, że wybierając zamiennik dopasuj go do własnych potrzeb i stylu drukowania. Jeżeli masz wątpliwości co wybrać, zawsze pytaj obsługę sklepu internetowego.

About author

Author
Redakcja