Rodzaje baterii wannowych i ich specyfika

przyjemnie w wannie

Choć to prysznice są zwykle określane jako rozwiązania znacznie bardziej praktyczne, okazuje się, że wanny wcale nie wychodzą z mody. Są montowane nie tylko w nowych domach, ale również w mieszkaniach. Ich najwięksi zwolennicy nie ukrywają zresztą, że nie potrafią wyobrazić sobie bez nich nawet najmniejszych łazienek. Wanny są zwykle postrzegane jako wygodniejsze. Trudno przecież o lepsze miejsce, jeśli marzy się nam relaksująca kąpiel. Także ich rzekomy brak praktyczności można poddać w wątpliwość. Można się o tym przekonać choćby wtedy, gdy w domu pojawia się małe dziecko.

Przygotowując się do jej zakupu nie można zapominać o tym, że równie ważny okazuje się zakup baterii wannowej. Warto więc zadać sobie pytanie o to, na co zwracać szczególną uwagę decydując się na taki krok.

Baterie wannowe natynkowe i ich specyfika

Zdecydowana większość baterii wannowych dostępnych obecnie na rynku i w ofercie sklepów https://armadesi.pl/10-baterie-wannowe to rozwiązania wyposażone w przełącznik na prysznic znajdujący się w ich korpusie. To specyficzne rozwiązanie sprawia zresztą, że nie brakuje producentów opisujących je jako baterie wannowo-prysznicowe. Baterie ścienne natynkowe zwykle różnią się między sobą liczbą uchwytów, możemy więc mówić zarówno o rozwiązaniach jedno-, jak i dwuuchwytowych. Te ostatnie nie posiadają być może atutu praktyczności, nie brakuje jednak osób zwracających uwagę na to, że dwa kurki pozwalające na regulację ciepłej i zimnej wody prezentują się naprawdę dobrze.

Baterie wannowe podtynkowe i ich zalety

Jeśli stawiamy na znacznie nowocześniejsze rozwiązanie, z pewnością nie przejdziemy obojętnie obok baterii wannowych podtynkowych. Te budzą uznanie ze względu na swój intrygujący wygląd. Wbrew obawom wielu osób są też znacznie mniej awaryjne niż klasyczne rozwiązania, bo te ich elementy, które są w szczególny sposób narażone na uszkodzenie, znajdują się w ścianie. Niestety, mamy do czynienia również z rozwiązaniami stosunkowo drogimi, których montaż wymaga zaangażowania ze strony specjalistów. Osoby zainteresowane nimi powinny też liczyć się z tym, że ograniczenie kosztów wymaga jego przeprowadzenia jeszcze przed położeniem płytek.

wybór wanny i baterii

Baterie wannowe stojące wielootworowe

Baterie umieszczone nad wanną nie są jedynymi, na które możemy postawić. Coraz modniejsze są także modele stojące wielootworowe. Montuje się je w otworach, które są wycięte w krawędzi wanny. Przeważnie są one dość ciężkie, co sprawia, że nie zawsze można je zamontować na samym brzegu wanny, zawsze istnieje jednak możliwość umieszczenia ich na oddzielnej półce lub na ceramicznej obuwie. Takie baterie zajmują więcej miejsca niż klasyczne rozwiązania, są więc wybierane chętnie przede wszystkim przez te osoby, które dysponują nieco większą przestrzenią.

Baterie wannowe wolnostojące

W pomieszczeniach o większych rozmiarach coraz częściej pojawiają się także wolnostojące baterie wannowe dostępne w sklepie armadesi.pl. Przeważnie są one uzupełnieniem wanien, które zlokalizowano nie przy jednej ze ścian, ale na środku pomieszczenia. Są jedno- oraz dwuuchwytowe, wiele modeli jest też wyposażonych w termostat. Można wprowadzać je zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Są dość drogie, posiadają jednak szereg dodatkowych innowacyjnych rozwiązań sprawiających, że korzystanie z wanny jest przyjemniejsze. Osoby o dość ekstrawaganckich upodobaniach mogą pozwolić sobie choćby na baterię wyposażoną w funkcję umożliwiającą jej automatyczne napełnianie wanny. Dzięki temu przygotowanie kąpieli zajmuje mniej czasu, a jednocześnie znika ryzyko przelania się wody. Ciekawie prezentują się też baterie wannowe, które informują nas, jaka jest temperatura wody.

About author

Author
Redakcja