Jak spakować ubrania do walizki żeby się nie pogniotły

pakowanie ubrań do walizki

Jeszcze zanim zaczniemy cieszyć się czekającym na nas wakacyjnym wyjazdem, musimy się do niego przygotować. Jedną z najtrudniejszych czynności okazuje się przy tym nie decyzja o tym, co zabrać ze sobą, ale takie spakowanie ubrań, aby nie pogniotły się one w podróży. Wiele osób jest przekonanych, że mamy do czynienia z zadaniem niemożliwym do zrealizowania. Na szczęście, wcale nie musi tak być.

Zanim zaczniesz się pakować

Jeśli pakowanie ma być skuteczne, należy starannie przygotować się do niego. Takie ułożenie ubrań w walizce, aby się nie pogniotły, z pewnością okaże się łatwiejsze, gdy nie będzie ich zbyt wiele. Aby jednak osiągnąć ten cel, należy starannie oszacować swoje potrzeby. Odzież powinna być dostosowana przede wszystkim do planowanych podczas wyjazdu form aktywności. Zawsze dobrze jest też stosować się do zasady mówiącej o tym, że lepiej jest zabrać ze sobą mniej niż więcej ubrań.

Czas na pakowanie

Gdy wiemy już, co zabrać ze sobą w trasę, możemy zastanowić się nad tym, jak się spakować. Jednym z najpopularniejszych trików jest ten, który zakłada rolowanie ubrań zamiast składania ich w kostkę. Oczywiście, rolowanie nie zawsze przynosi jednakowo dobre rezultaty, nie ma jednak sobie równych, gdy mamy do czynienia z odzieżą wykonaną z wełny i bawełny. Właśnie w ten sposób możemy ocalić od wygniecenia jeansowe spodnie, bluzki, spódnice, a nawet sukienki. Te ostatnie wymagają nieco staranniejszego przygotowania. Przed rolowaniem dobrze jest więc wyprasować je, a następnie rozłożyć na płaskiej powierzchni. W szczególny sposób warto zadbać o stan rękawów, dobrym pomysłem jest więc skrzyżowanie ich ze sobą. Potem można już złożyć sukienkę wzdłuż na pół i zwinąć ją w rulon.

Nie tylko rolowanie sprawia jednak, że ubrania mogą przetrwać podróż w idealnym stanie. Pomocne może okazać się również foliowe worki. Co ciekawe, metoda ta nie zakłada wcale chowania w nie ubrań, ale umieszczania worków między kolejnymi warstwami materiału. Tego rodzaju zabezpieczenie przeciwdziała tarciu, te zaś jest częstym źródłem zagnieceń, do których dochodzi na ubraniach.

A co z eleganckimi koszulami oraz ze spodniami w kant? Jeśli zależy nam na ich zabezpieczeniu, z pewnością dobrym pomysłem okaże się naśladowanie praktyk typowych dla sklepowych ekspedientek. Jedna z najpopularniejszych wymaga zapięcia guzików koszuli, a następnie ułożenia jej na płaskiej powierzchni tyłem do góry. Na koszuli należy ułożyć kawałek tektury dbając o to, aby kończył się na wysokości kołnierza. Potem można już złożyć krawędzie koszuli wzdłuż tektury. Rękawy powinny zostać zgięte w dół, natomiast dół koszuli – do góry.

About author

Author
Redakcja